Wood District, BSA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wood District Silver Beaver Recipients

Print

WOOD DISTRICT SILVER BEAVER RECIPIENTS

 

1947           Rev. Byron D. Hughes

1948           Irving H. Gressman

1949           Ernest N. Littleton

1950           Ferris W. Myrice

1951           Gilbert W. Cooke

1954           Walter O. Meyers

1955           Daniel J. Crowley

1957           Robert E. McKay

1958           Kenneth Doehring

1959           Charles J. Restle

1960           A.M. Lloyd, Jr.

1962           George Bland

1963           Lorin Janzer

1966           Dr. Francis J. Nemcik

1968           Judge Raymond Ladd

1969           Dr. David Harkness

1970           Leland G. Evans

1971           Wayne E. Schulte

1972           Walter E. Hadley

1973           Harold Obee

1973           Sally Meade  (Silver Fawn)

1974           Audrey Evans  (Silver Fawn)

1974           Leon Geisinger

1974           John D. Hayes

1976           Benjamin Waggoner

1976           Otto G. Ocvirk

1978           C. Robert Smith

1979           Leroy C. Strausbaugh

1980           Orval Meach

1980           Phillip A. McKenzie

1981           Lucille (Boots) Graf

1981           Ronald Luce

1982           Flossie McKenzie

1983           Lyle Bomer

1984           Elden W. Martin

1984           Rober D. Blinn

1985           Irene L. VanScoder

1985           Richard Graf

1987           Lee Gill

1989           William D. Hann

1990           Eugene Gilsdorf

1991           Pamela S. Ballard

1992           Henry (Hank) M. Newcome

1992           Paul Gold

1993           J. Russell Coffey

1994           Fleming Fallon  (Morrain Trails Council)

1995           Francine A. Halfhill

1996           Charles E. Hayden

1997           Brent Bomer

1999           Allen R. Halfhill

2001           David Chizmar

2001           Marvin Koczorowski

2002           Jeffrey Pellegrino

2002           Steven N. Riewaldt

2003           Rev. Robert Johnson

2004           Rodger Cochran

2005           Ronald J. Hafner

2006           Kathy Bomer

2006           Matthew Meyer

2007           Mary Strausbaugh

2008           Merle Guthrie

2009           David Strausbaugh

2010           David Schultz

2010           Jack Homan

2011           John Bailey

2013           Jack Bohland

2013           Tim Myers

Last Updated on Friday, 07 March 2014 09:17  

DSC_5562.jpg