Wood District, BSA

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wood District Award of Merit

Print

WOOD DISTRICT AWARD OF MERIT

 

1974           Audry Evans

                   Orval Meach

1975           Ben Waggoner (Peter Nevarre)

                   Leroy Strausbaugh

                   Lucille Graf

1976           Phillip McKenzie

                   Robert VanHorn

1977           Paul David

                   Russell Coffey

1978           C. Robert Smith

                   William Garett

1979           Flossie McKenzie

                   Tim Hoiles

1980           Irene Vanscoder

                   Rober Blinn (Turkeyfoot)

                   Ron Luce

1981           Bill Halferty

                   Lyle Bomer

1982           Lester Snyder

                   Phoeba Thomas

                   Richard Graf

1983           Elden Martin

                   Eugene Gilsdorf

1984           Jean Suelzer

                   Kay Tolles

1985           David VanVorhis

                   Raymond Myerholtz

1986           Lee Gill

                   Rev. John Stevens

1987           Pam Ballard

                   Ron Hafner

1988           Steven Graf

                   William Hann

                   Matthew Meyer  

1989           Hank Newcome

                   Richard Shedron

1990           Janis Swisher

                   Mike Kreischer

1991           Dave Chizmar

                   Paul Gold

1992           Charles Hayden

                   Elmer Brossia Jr.

1993           Larry Minarik

                   Mickie Godosky

1994           Brent Bomer

                   Merle Guthrie

1995           Allen Halfhill       

                   Marylou Newcome

1996           Kathy Bomer

                   Michelle Halfhill

1997           Randy Ballard

                   Tim King

1998           Francine Halfhill

                   Steve Riewaldt

1999           Mary Strausbaugh

          William Green

2000           Linda Whitacre

                   Rodger Cochran

2001           John Bailey

                   Mary Deidrick

2002           Larry Germann

                   Rev. Robert Johnson

2003           Chuck Biegel

                   Mark Tolles

2004           Dave Strausbaugh

                   George Nicholson

2005           Joel Davis

                   Vicki Cramer

2006           Alan Mayberry

                   Tim Myers

2007           John (Jack) Homan

                   Jay Hahn

2008           David Schultz

                   David Wilson

2009           Jack Bohland

                   Eric Crimmins

2010           Mike Kleman

                   Greg Cornell

2011           Jean Whitson

                   Jennifer Codding

2012           Russ Hathaway

                   Don Snyder

2013           Myriah Crimmins

                   James Crawford

Last Updated on Friday, 28 February 2014 20:53  

Training Articles

DSC_6245.jpg